"Kuruyemişin Bayatlamaya Zaman Bulamadığı Yer"
0545 311 82 38
Siperişleriniz Çorum'dan tüm Türkiye'ye gönderilmektedir.

Çorum Leblebisi Nereden Alınır

Çorum Leblebisi Nereden Alınır?

Bugün günlerden leblebi. Çorum Leblebisi Nereden Alınır sorusuna yanıtlar arayacağız. Bu makalemizden sonra aklınızda Çorum’da Leblebi Nereden Alınır, hangi yerin Çorum Leblebisi iyidir gibi soruların kalmayacağını garanti ederiz. Öncelikle yazı içeriğimizi başlıklar halinde iletelim.

Yazı İçeriği;

  1. Çorum’da En İyi Leblebi Nereden Alınır?
  2. Çorum’un En İyi Leblebicisi
  3. Çorum Leblebisi Fiyatı
  4. Ankara’da En İyi Leblebi Satan Firmalar
  5. Osmancık’ta En İyi Leblebi

Şirketimiz en taze kuruyemişleri satar. Hem şubelerimizde hemde online satış bölümümüzde. Sirkülasyonumuz oldukça fazladır. Günlük taze ürünlerimizi sattığımız için Çorum’un Meşhur Leblebisi dendiğinde Özgür Leblebi&Kuruyemiş markamız Türkiye genelinde isim yapmıştır. Biliriz ki damak tadı asla kandırmaya müsade etmez. Bizi biz yapan en önemli konu, alış veriş yapanların tekrar bizi tercih etmesidir. 

Mesele aslında çok basit. Damakta kalmak ve akılda kalmak için taze ve kalite ürün satmak yeterli. Tabii bu kuruyemişleri rekabet çerçevesinde pazarlamakta çok önemli. Bunları başarabildiğinizde müşteriler sizleri yıllardır yukarılara taşırlar. Bizi biz yapan müşterilerimize teşekkür ederiz. 

Çorum Leblebisi Nereden Alınır

Çorum Leblebisi Nereden Alınır

Çorum Leblebisi Nereden Alınır( Leblebinin Faydaları)

Aslında Leblebi olarak bildiğimiz kuruyemişin adı nohuttur. Nohutların belli işlemlerden geçirilmesi ile Leblebi elde edilir. Doğru teknikler uygulandığında özellikle kavrulma, çok taze ve lezzetli leblebiler elde edilir. Çorum Leblebisi Nereden Alınır sorusunun altını dolduran bir açıklama oldu değil mi?

1) Kan Şekerini Dengeler

Meşhur Çorum Leblebisinin birçok faydası vardır. Leblebi, kan şekerini kontrol etmeye yardımcı olan kuruyemiş türüdür. Konserve ve kuru nohutların glisemik indeksi düşüktür . Bu, vücudunuzun onları yavaşça emdiği ve sindirdiği anlamına gelir. Ayrıca, amiloz adı verilen yavaş sindirilen bir nişasta türü vardır. Bunların her ikisi de kan şekerinizin ve insülininizin çok hızlı yükselmesini önlemeye yardımcı olur. Bu diyabetli insanlar için iyidir.

2) Anne Sütünü Artırır

Ancak bundan önce bile leblebi, hamilelik sırasında daha da gerekli olan lif, protein, demir ve kalsiyum besinlerini içerir. Folat hakkında konuşmak, hamilelik sırasında en önemli besindir. Anne ve fetüsün sağlığı için vazgeçilmezdir. Ayrıca nöral tüp defekti ve düşük doğum ağırlığı riskini de azaltır. Hamilelik sırasında yetersiz folat, çocuğu yaşamın sonraki bir noktasında enfeksiyon ve hastalık riskine sokabilir

3) Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Leblebi sindirim sağlığı için çeşitli faydalar sunan lifle doludur. Leblebide bulunan lif çoğunlukla çözünürdür. Yani sindirim sisteminizde jel benzeri bir madde oluşturmak için suyla karışır. Çözünür lif, bağırsaklarınızdaki sağlıklı bakteri sayısını artırmaya ve sağlıksız bakterilerin aşırı büyümesini önlemeye yardımcı olabilir. Bu, irritabl bağırsak sendromu (IBS) ve kolon kanseri gibi bazı sindirim koşulları riskinin azalmasına neden olabilir. Bir incelemeye göre leblebi, bağırsak hareketlerinin sıklığını, kolaylığını ve tutarlılığını artırarak sindirim sağlığının desteklenmesine de yardımcı olabilir.

4) Uzun Süre Tok Tutar

Uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır. Ve bu, önemsiz ve diğer işe yaramaz şeylerden uzak durmanıza yardımcı olacak. Aslında, leblebi vücut yağını azaltmaya da yardımcı olabilir – kilo kaybına katkıda bulunur.

5) Kolesterolü Dengeler

Sadece 1 avuç dolusu Çorum Leblebisi, günlük diyet lifi değerinizin tamamını içerir. Daha da iyisi, hem çözünür hem de çözünmez lifleri paketlerler, ikincisi LDL kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Hatta bir çalışma, nohutların kolesterol seviyelerini karşılaştırılabilir lif seviyelerine sahip diğer gıdalardan daha fazla düşürdüğünü bile buldu.

6) Cilt Hücrelerini Yeniler

Leblebinin içinde bulunan besinler, sıcak ve güneşli birçok iklimde yaygındır, bu onları yiyenler için iyi bir haberdir. Bunun nedeni, manganez adı verilen yüksek düzeyde bir besin maddesi ile doğal bir güneş kremi gibi davranmalarıdır. Sadece bir fincan pişmiş nohut, cilt hücrelerinde antioksidan görevi gören mineralin günlük değerinin %85’ini içerir. Ayrıca kızarıklıkları azaltan UV ışığından kaynaklanan hasarlara karşı da koruma sağlar.

7) Kemik Gelişimini Dengeler

Leblebide ki kemik sağlığını iyileştiren diğer mineraller arasında manganez, çinko, K vitamini bulunur ve bunların tümü kemik yapısının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca kalsiyum ile birlikte uygun kemik mineralizasyonuna büyük ölçüde katkıda bulunan fosfat içerirler. Ve bu arada, çok az kalsiyumla çok fazla fosfor alımı kemik kaybına neden olabilir. K vitamini de kalsiyum emilimini artırır. Düşük K vitamini seviyeleri genellikle kemik kırıklarıyla bağlantılıdır. Nohutta bulunan demir ve çinko ise kemik ve kıkırdak sağlığını destekleyen bir diğer önemli protein olan kolajenin üretimi ve olgunlaşması için önemlidir.

 

 

 

Alışveriş Sepetiniz