"Kuruyemişin Bayatlamaya Zaman Bulamadığı Yer"
0545 311 82 38
Siperişleriniz Çorum'dan tüm Türkiye'ye gönderilmektedir.

Çorum Leblebisi

Çorum Leblebisi (Meşhur)

Leblebi denildiği zaman akla ilk gelen Çorum Leblebisi dir. hem tadı hem de görüntüsü ile kendini belli eder. Şehrin en önemli simgelerinden biri haline gelen bu leblebi, ününü Türkiye sınırları dışına taşımayı başarmıştır.

Çorum Leblebisi Neden Ünlü?

Bu leblebinin geçmişi çok eski zamanlara dayanıyor. 3 asır öncesinden beri tüketilen bu ürün, Ahmet Sever adlı biri tarafından üretilmiştir. Bu şahıs, Çorum ilinde yetişmekte olan nohutları kullanarak leblebiyi imal etmiştir. Bu üretiminden sonra Çorum ve leblebi kavramları birbirleriyle özdeşleşmiştir.

Çorum Leblebisi Çeşitleri Nelerdir?

Çorum leblebisi çeşitleri şunlardır:

 • Extra
 • Layt
 • Sakızlı
 • Çikolatalı
 • Çıtır
 • Acılı
 • Karanfilli
 • Tuzlu
 • Meyveli
 • Sürmeli kırık
 • Kakaolu
 • Ballı

Gibi çeşitlere sahip olan bu ürünün 20’den fazla çeşidi bulunuyor. Her ürünümüz tazedir. Lezzeti kandırmak mümkün değildir. Bu nedenle yıllardır aynı müşterimize hizmet veriyoruz. Biliyoruz ki damak tadını kandırmak mümkün değildir. Biz bu nendele yıllardır ” Kuruyemişin Bayatlamaya Zaman Bulmadığı” sloganıyla işlerimizi özdeşleştiriyoruz.

Çorum Leblebisi

Çorum Leblebisi

  

Çorum Leblebisi (Fiyatları)

Çorum Leblebisi için net bir fiyat vermek doğru olmaz. Çünkü ürün çeşidine göre fiyat değişikliği yapılıyor.

Çorum Leblebisi Faydaları

Leblebinin ne kadar faydalı bir ürün olduğu kesindir. K vitamini, çinko, manganez, fosfat, magnezyum ve kalsiyum açısından zengindir. Vücut direncinizin artmasına yardım eder. Böylece zinde kalmanızı sağlar. Bel ağrılarına iyi gelir. Mide problemleri için faydalıdır.

Leblebi Sadece Çorum’da Mı?

Çorum’la bütünleşen bu ürün aslında sadece bu şehirde üretilmez. Aynı zamanda Denizli’de de leblebi üretimi yapılmaktadır. Ama Çorum, bu hususta çok daha fazla ön plana çıkmayı başarmıştır. Bundan dolayı da Meşhur Çorum Leblebisi denildiği zaman farklı bir ilgi gösterilir.

Özgür Leblebi ismi Çorumla bütünleşmiş bir isimdir. Türkiyenin her yerinde müşterilerimizin olması ne nedenledir. 

Çorum Leblebisi Faydaları

Sindirim Sistemine Fayda Sağlar

Çorum Leblebisinde bulunan lifin yaklaşık ¾’ü, sindirim sisteminin dibine gelene kadar sindirilmeyen çözünmeyen liflerdir. Beslenme ile ilgili yapılan çalışmalarda, leblebi lifinin kolon bakterileri tarafından asetik, propiyonik ve butirik asit gibi kısa zincirli yağ asitleri üretmek için metabolize edilebileceğini kanıtlanmıştır.

Bu da, vücudun o bölgelerinde kolon kanseri ve diğer sorunların riskini azaltmaya katkı sağlar.

Leblebi oldukça fazla lif oranına sahiptir. Ayrıca mineral yönünden de oldukça fazla değere sahiptir. Leblebi, kemiklerimizi destekleyen manganez ve kan sağlığını artıran ve bazı kanser türlerini önleyebilen folat gibi önemli diyet minerallerinde yüksektir. 

Her kuruyemiş kendi içinde oldukça fazla vitaminleri vardır. Her gün bir avuç fındık iyi gelir yerine her gün azar azar tüm kuruyemişlerden almak vücudunuz için oldukça önemlidir. 

Tuvalete zor çınaların özellikle nohut ve leblebi tüketmelerini tavsiye ederiz. Liflerin bağırsaklarınızı çalıştırdıklarını kısa sürede göreceksiniz. 

 

 

 

 

 

Alışveriş Sepetiniz