"Kuruyemişin Bayatlamaya Zaman Bulamadığı Yer"
0545 311 82 38
Siperişleriniz Çorum'dan tüm Türkiye'ye gönderilmektedir.

A Kalite Kuruyemiş

A Kalite Kuruyemiş (Çorum)

Çorum ve Ankara A Kalite Kuruyemiş ürünlerimizle tüm şubelerimizde en talepkar müşterilerinimizi cezbetmeye devam ediyoruz. Tüm kuruyemişlerimiz ve kuru meyvelerimiz özenle tezgahlarımıza yerleştirilir. Daima tazeliğe, tada, şekle ve renge odaklanıyoruz. Kaliteyi takdir eden katma değer arayanlar müşterilerimiz Özgür Leblebi ve Kuruyemişi bu nedenle yıllardır tercih etmektediler.

Bilindiği üzere, kuruyemişlerin sağlık üzerindeki bilimsel olarak kanıtlanmış faydalı etkileri vardır. 1. sınıf kuruyemişler sadece süpermarketlerin raflarında değil, aynı zamanda birçok özel mağazada (tamamen organik ürünlere ayrılmış mağazalardan), sinemada, online mağazalarda ve ayrıca birçok kuruyemiş dükkanlarında satılmaktadır. Bu anlamda önemli bir yer edinmiştir. Birçok kuruyemiş çeşidinin yanı sıra farklı sunumlar yapılarakta satılmaktadır. Örneğin soslu yer fıtığı gibi. Çeşitli damak tatlarına uygun olacak sağlıklı yöntemler ile farklı lezzetler ortaya çıkartıyoruz. Kabuklu veya kabuksuz, ambalajsız veya paketlenmiş, doğal veya kavrulmuş ya da tuzlanmış olarak. Ancak gösterişli ama bir o kadar bayat ve lezzetsiz kuruyemiş satan yerlerde yok değil. Bu nedenle alış veriş yaptığınız firmaları iyi seçmelisiniz.

A Kalite Kuruyemiş

A Kalite Kuruyemiş

A Kalite Kuruyemiş (Ankara)

Bilindiği gibi A Kalite Kuruyemiş ürünlerimizi günlük olarak Çorum’dan başta Ankara olmak üzere Türkiye gönderim yapıyoruz. Kuruyemişin kaliteli olup olmadığını anlamanızı sağlayacak bazı detayları size iletelim;

  • Badem : Dökme ürünlere dikkat edin, satın almadan önce yüksek doymamış yağ içeriği göz önüne alındığında, onları tatmak ve bu mümkün olmadığında, kokmadıklarından emin olmak için koklamak her zaman daha iyidir. Dikkate alınması gereken bir diğer husus da acı bademlerin varlığıdır: Bir torba tatlı bademde biraz acı badem bulmak normal olabilir, ancak acı badem yüzdesi çok yüksek olduğunda ürünün kalitesiz olduğu anlamına gelir.
  • Brezilya fıstığı: Büyük oldukları için çok sayıda kırık fıstık içeren paketler bulmak mümkündür. Kırık Brezilya fıstığı, bütün fındıklara kıyasla daha hızlı çürür, bu nedenle bir paket satın alırken meyvelerin çoğunun bozulmamış olduğunu kontrol edin.
  • Kaju: Açık renk, kaliteli kajuların ayrıcalığıdır. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli husus, yüzeyin düzgün ve lekesiz olmasıdır.
  • Fındık: Kabuklu fındıklarda tohumun iç rengi açık, homojen ve leke veya çürüme belirtileri içermemelidir.
  • Fıstık: tohum, kapsülün içinde “dans etmemelidir”, eğer sallama bir ses çıkarırsa bu, ürünün kötü depolandığı veya eski bir mahsul olduğu anlamına gelir.
  • Cevizler: Kabuklu ürün için ceviz çekirdeğinin rengi kehribara meyilli ve lekesiz olmalıdır, çünkü lekelerin varlığı mantar veya küf enfeksiyonunun bir belirtisi olabilir. Meyve kurutulmamalı ve yüzeyi buruşmamalıdır.
  • Çam fıstığı: Piyasadaki çam fıstığının çoğu iki ana ülkeden geliyor: Çin ve İtalya. Çin çam fıstığı daha tıknaz, sarımsı renkli ve yağlı bir yüzeye ve oldukça düşük bir fiyata sahiptir. İtalyan çam fıstığı ise daha konik, daha açık renkli, mat bir yüzeye ve oldukça yüksek bir fiyata sahiptir. İtalyan çam fıstığı, Çin’den çok daha kaliteli, çok daha yoğun bir tada, çok daha düşük bir verime sahip ve bu, işleme zorluğuna ek olarak, yüksek fiyatı haklı çıkarıyor.
  • Antep Fıstığı: Fıstık olgunlaştığında çekirdek şişer ve kabuğunu zamanla kırar. Doğal yöntemi budur. Ancak piyasada olgunlaşmadan hasat edilen ve kabuğu mekanik olarak açılan antep fıstıkları da vardır. Fıstığın doğal olarak açılıp açılmadığını ve dolayısıyla antepfıstığının olgunlaştığını anlamak için, kabuğu tekrar kapatmaya çalışır gibi bastırmak mümkündür: Kabuğun iki yarısı tekrar kapanamazsa, doğal olarak açıldı demektir, ancak tekrar kapanırlarsa mekanik olarak açıldığı anlamına gelir.
  • Ceviz: Aşırı hafif kabuklu cevizlere dikkat edin: gerçekte daha güzel görünseler de kimyasal ürünlerle (örn. sodyum hipoklorit) yapılan bir ağartma işleminden geçmiş olabilirler. Doymamış yağ asitleri bakımından zengin kabuklu cevizler hızla ekşir, bu nedenle süreci yavaşlatmak için sıkıca kapalı, serin ve muhtemelen karanlıkta tutmak önemlidir. Ayrıca kabuklu cevizler ne kadar temiz olursa ürün kalitesi de o kadar yüksek olur. 

 

 

Alışveriş Sepetiniz